מינוס 4

"יממה לא קלה עוברת על הטבע שלנו בגולן.

אתמול, 19.12.15, בשעות הערב התקבלה הודעה משני מטיילים על כך שנצפו שני פגרי נשרים במהלך טיול בשעות הצהריים באזור מרכז הגולן.

פקחי רשות הטבע והגנים יצאו לסריקות ובמהלך הלילה הצליחו למצוא את פגרי הנשרים. הבוקר התרחבו הסריקות באזור על מנת לאתר את מקור ההרעלה. לאחר סריקות נרחבות גילו הפקחים פגר של פרה, ככל הנראה הפגר המורעל. בבדיקות נוספות סביב הפגר נמצאו 2 פגרי נשרים נוספים. בנוסף, באזור נמצאו גם 3 תנים מתים, זאב ו2 חזירי בר.

 

 

ההרעלות כואבות לנו מאוד, אין לנו דרך לאתר אותן בזמן, וקשה למצוא ולהעמיד לדין את העבריינים. זה פוגע בכל חיות הבר בגולן, ובמידה ויש פגר שטרם נמצא, ההרעלה תמשיך ותתגלגל. 2 מהנשרים שנמצאו היו עם תגי כנף וטבעות, כלומר, נשרים שטובעו אצלנו בגמלא, גדלו אצלנו, וריגשו אותנו בכל פעם שעפו מעל ראשינו בשמורה.

 

 

רשות הטבע והגנים עושה מאמצים אדירים לאישוש אוכלוסיית הנשרים בגולן.

מחקרים, טיבועים, גלישות לקנים לבדיקת הביצים, תצפיות אין סוף, נסיעות בהולות לבית החולים לחיות בר במקרי חירום, וכמובן, דאגה בלתי פוסקת של הפקחים המסורים.

 

כל הרעלה שכזאת לוקחת אותנו עשרות צעדים לאחור. עד שלא יהיו עוד נשרים. עד שלא נרים מבט עוד למעלה ונחפש אותם. עד שהם יהיו תמונה בספר על עוף שפעם היה בשמי ישראל.

הטבע הגולני שייך לכולם, למטיילים, לתושבים, לבוקרים ולחיות הבר - ואנו תקווה שימשיכו לחיות פה אתנו".

 

דוברות רשות הטבע והגנים

 

 

 
land marks