מה הציפור שלך, אילת?

נועם וייס 28/04/2016 00:00

אילת היא מקום מיוחד. גם לאנשים וגם לציפורים.

האופי המיוחד של הסביבה שלה - המדבר הכי קיצוני בארץ, הרים גבוהים וגאיות עמוקים וכמובן הים השקט, העמוק והעשיר, משכו לכאן נוף אנושי וטבעי יוצא דופן, שיודע ואוהב את המקום הכול כך מיוחד הזה. זה הכול עניין של התאמה לסביבה. אם אוהבים, הכול אפשרי.

 

אז כדי לחגוג את המיוחדות שלנו, ולחקור קצת את עצמנו, מי אנחנו האילתים, ציפורים ואנשים, חברו יחד יחידת החינוך הסביבתי של עיריית אילת, החברה להגנת הטבע, יחידת ההדרכה של רשות הטבע והגנים, אל ארצי, מרכז הצפרות אילת וכל מי שאוהב טבע בעיר, כדי לנסות ולחקור מה באמת כל כך מיוחד באנשים ובציפורים כאן. כבר בתחילת הדרך התברר שזה לא מקרה שאנחנו חיים דווקא כאן וזיהינו והזדהינו עם כמה טיפוסים אילתים אופיניים.

 

 

 

 

למשל הסולה לבנת-הבטן , סערה טרופית נהדרת, מפתיעה ונעה בקלילות צוללת ונוסקת במרדפיה, שלא ברור אם הם הצגה לצופים או שהיא באמת מנסה לתפוס דגים.

מגיעה אל אילת מהימים הטרופיים, מבלה כמה חודשים ואז עוזבת, אך תמיד חוזרת, לפעמים עם חבר.

או הצופית הקטנטנה, שמי שלא יודע מקורה הוא אילתי על פרחי הרנוג השיטים, אך עשתה את זה בגדול בכל הארץ. על תואר הציפור האילתית מתחרים גם שחור הזנב - ציפור אפורה אך עם אופי צבעוני והפלמינגו הגדול שרואה את החיים במשקפיים וורודים.

 

 

סיכוי לא רע יש למבקר שמאוהב באילת - הסבכי שחור-הכיפה, שבונה בעיקר על קולות התיירים בעיר. טיפוסים שקטים צפויים לתמוך בשחף לבן-העין שאוהב את הים שקט וקולות תושבי דרום הערבה, אנשי המדבר, נמצאים כנראה בכיס של ורדית סיני.

פרשנים טוענים שאין להספיד את הסיכוי של השרקרק הגמדי - ללא ספק הציפור הכי יפה בעיר, והיא יודעת את זה, במיוחד בעקבות הסכם עודפים שיש לה עם המקננת החדשה באזור - מלכת האופל המסתורית - החימריה השחורה.

 


הכירו את המתמודדים - לחצו על התמונות


 

    

 

    

 

 

תבחר מי שתבחר, אילת מגלה את עצמה מחדש. האם אנו אנשי הקרקע המדבריים, אופטימיים חסרי תקנה או פשוט הכי יפים שיש? בקרוב נדע.

 

בהפנינג הצפרות הגדול של פארק הצפרות אילת בפסח אנו נחנוך את התחרות ונציג את המועמדות. האירוע יערך בין הימים 29-30.4.16 בין השעות 09:00 ו-14:00. במקום יהיו גם הדרכות צפרות, יצירה לילדים וסיורים אל בריכות המלח. הכניסה וההדרכה בחינם.

 

 

 

ואם גם אתם רוצים להשתתף בבחירה (מותר לכולם), ורוצים להכיר אותנו האילתים קצת יותר טוב, אז בקרו והצביעו גם אתם באתר תחרות הציפורים של אילת.

אז מה הציפור שלך, אילת?

 

הבחירה בידיים שלכם!

 
land marks