הטרמפיסטים...

 

 


העברה מהירה של חיות בר פצועות לביה"ח לחיות בר בספארי - היכנסו אל דף הפייסבוק והצטרפו לקבוצה!


 

אלפי חיות בר נפגעות בכל שנה בישראל וזקוקות לטיפול רפואי ולשיקום. טיפול זה ניתן בבית החולים לחיות בר הממוקם בספארי ברמת גן.

ישנה חשיבות עליונה למהירות בה ניתן הטיפול ועל כן העברתן לביה"ח צריכה להתבצע בהקדם האפשרי לאחר קבלת הדיווח עליהן במוקד רשות הטבע והגנים (3639*).

בכל יום מועברות לבית החולים חיות בר רבות הזקוקות לעזרה, ע"י פקחי רשות הטבע והגנים ומתנדבים המסייעים להם, אך אנו עדיין זקוקים למתנדבים נוספים שיעזרו בכך.

 

למעשה כל אדם שיוצא מאזור מסוים בארץ לכיוון מרכז הארץ יכול לעזור בהצלת חיית בר, אם במקרה נמצאת באזורו חיית בר פצועה.

כל שיש לעשות הוא לענות לפוסט שיפורסם בקבוצה זו על חיית בר פצועה באזור מסוים בארץ ולהשאיר מספר טלפון ואנחנו נשוב אליכם במהרה עם הפרטים המדויקים ונתאם את האיסוף.

את חיית הבר הפצועה יש למסור בכניסה לספארי ואחד מאנשי הצוות של בית החולים יגיע מיד לאסוף אותה.

חשוב מאוד לשמור את חיית הבר בקופסת קרטון סגורה ובה פתחי אוורור מתאימים, בתחתית הקופסה יש להניח מצע רך כגון סמרטוט או קש למניעת החלקה של בעל החיים ולצרף אל הקופסה דף ובו פרטי המיקום, התאריך והשעה בהם נמצאה החיה הפצועה ומספר הטלפון של האדם שמצא אותה.

אין לנסות לתת מזון או מים לחיה הפצועה, אלא אם נתקבלה הנחייה מפורטת לעשות זאת ע"י איש צוות בית החולים.

 

מתן מים ומזון בזמן ובאופן לא מתאים עלול להביא למוות מהיר ומייסר של בעל החיים.

את בעל החיים שנאסף יש להעביר מנקודת האיסוף ישירות אל הספארי. אחזקת חיית בר בשבי ללא היתר אסורה על-פי חוק אלא בעת העברתה לידי אנשי רשות הטבע והגנים (ולביה"ח שהינו שת"פ של רשות הטבע והגנים והספארי בר"ג).

 

 

 

 

את ההעברה יש לבצע בתנאים טובים, ולהגן על בעל החיים הפצוע במהלך הנסיעה מחשיפה לשמש, חום, קור, רעשים ותנאים נוספים שעלולים לגרום לו לנזק נוסף ובשום מקרה אין להשאיר את בעל החיים ללא השגחה ברכב. כמו כן בשל הלחץ הגדול בו נתון בעל החיים לאחר פציעתו ובעקבות המפגש עם בני אדם, אין לפתוח את הקופסה או לצלם את בעל החיים.

לא תתאפשר כניסה עם החיה אל שטח הספארי ושטח בית החולים.

 

אנו מודים מכל הלב לכל מי שיעזור להעביר את חיות הבר הפצועות אל בית החולים אך עם זאת עלינו להבהיר דבר אחד חשוב:

אנשי בית החולים עושים את עבודתם, ימים כלילות, למען חיות הבר ומטרתם אחת. להשיבן למקומן הטבעי, אל הטבע. חיית בר זקוקה לחיי חופש.

ולכן יש להבין כי במידה ותגיע חיה פצועה אשר פציעתה היא כזו שלא ניתן לשקמה כך שתוכל לשוב אל הטבע, ולא ניתן להחזיקה בשבי בתנאים שימנעו ממנה סבל נוסף, תתבצע לצערנו המתת חסד.

כל אותן חיות בר פצועות שהגיעו אל בית החולים בזמן ופציעתן ניתנת לשיקום, ישוחררו בחזרה אל הטבע ויזכו בזכותכם להמשיך את חייהן, ולהביא דורות נוספים של טבע ישראלי מרהיב ומרגש.

 

 


העברה מהירה של חיות בר פצועות לביה"ח לחיות בר בספארי - היכנסו אל דף הפייסבוק והצטרפו לקבוצה!


 

 

"חַיבּוּלַנְס" - עיצוב: aviad feder

 

 

land marks