סוף אוקטובר... עובדה

מיקי ללום 26/10/2017 00:00

 

 

זה התחיל מזה שלקחתי אותם ( אורי ויואב) לראות את החיוור בצוק...

תוך כדי קיבלנו את הדיווח על הסלעית.

הילדים התחילו להפעיל עלי מחבש לחצים לנסוע

אמרתי להם שאני מסכים בתנאי שהם דואגים לי לעיט זהוב, עפרונים עבי-מקור ופרא..
הם הבטיחו וקיימו...

 

 

 

 

27.10.17

יום מעולה בגזרה הדרומית עם אורי עפרוני נאור ויואב ברק, או איך שהילדים אומרים.. יום פצצה.

הגענו קצת לפני אור ראשון לבקעת עובדה בחיפוש אחרי הסלעית. מלאי ביטחון ומרץ מצוידים עם כל נקודות הציון האפשריות, על כל אבן שהיא הייתה בה בערך בשבוע האחרון ופשוט נאדה.. שעתיים וחצי של סריקות והתפצלויות בכל המרחב כולל כניסה עמוק לתוך השטח המערבי והמזרחי והסלעית פשוט לא נראתה.. בדרך חזרה לרכב בניסיון להפיג את התסכול אורי הציע לי לצלם צחיחניות. אחרי הכל צפור לא רעה ביום רגיל.תוך כדי צילום נדחפה לי ציפור לפריים שלא ממש דמתה לצחיחנית.

מוחמד לא בא אל ההר הסלעית באה אל מוחמד.

 

 

 

סלעית חלודת-זנב ממחישה בתנועתה את התחושה שלנו לאחר המפגש אתה... 

 

נחמדה ואדיבה נעמדה לה וחיכתה גם לחברים שיגיעו מקצוות השטח.. בדיוק בנקודה הזו עוצר לידנו סיור צבאי שמבקש מאיתנו להתפנות ומאיים להרוס את החגיגה.. ברגליים כבדות עזבתי את התצפית הסברתי יפה שאנחנו חבורה של משוגעים שבסך הכל צופים בציפור נדירה ולא על הבסיס. קצת פרטים אישיים ובדיקה במסוף וגם את המשוכה הזו עברנו.

 

 

 

 

היום המשיך ללא תקלות ועם הרבה הפתעות עד האור האחרון, כאשר ספרנו סה"כ 76 מינים. במעניינים נצפו:

 

עפרוני עב מקור 15 לפחות, עפרוני חכלילי 15 לפחות, עגור צעיר בנפחא שעמד די מותש בין הכרמים (תצפית הזויה) סלעית חלודת-זנב, עיט זהוב, חטפית גמדית באחוזת הקבר עם אור אחרון, עיט שמש, צחיחניות מדבר, קטות כתר וסנגליות, תורית זנבנית בנאות סמדר, חכליליות סלעים ראשונות לעונה, חכליליות עצים, צוקית בודדת במצוק הצינים, סבכי ערבות, סלעית מדבר, סלעית קיץ, דרור ספרדי ראשון לעונה, חצוצרני מדבר בכל השטח, דוחלים מזרחים.

 

land marks