הזמנה לכנס מרכזי צפרות

 


כנס מרכזי הצפרות הבינלאומי באילת - אביב 2019. להרשמה לישראלים לחצו כאן


 

מרכזי צפרות (birds observatories) פועלים שנים רבות ברחבי העולם לניטור ושימור ציפורים ועופות ברחבי העולם. מרכז צפרות הוא אחד הכלים שיעילותם מוכחת לריכוז מאמץ סביב ניטור ציפורים ושמירה על בתי גידולם הטבעיים.

במרכזי הצפרות אנו שומרים על ערכי הטבע האותנטיים שלנו ובהם אנו מפגישים בין בני האדם והציפורים. אנו עושים זאת כי בימינו שמירת טבע אפשר לעשות בעיקר עם הציבור ובעצם למענו. כאן אנו עושים את האלכימיה של הלב של חברי הקהילה שלנו והופכים אותם לאוהבי ושומרי ציפורים.

מכאן יוצאים המאבקים שלנו לשמירת הטבע, כאן אנו מבצעים מחקרים שומרי טבע וכאן אנו מארחים את הציבור לאירועים קהילתיים או להדרכה מלהיבה.

הקונספט של מרכז צפרות לא הומצא בישראל. מאות מרכזים דומים לאלו שלנו פזורים בעיקר באמריקה, אירופה ובחלקים מאסיה, אפריקה ואוסטרליה. בנוסף אליהם יש כמעט בכול פינה בעולם, ארגון או אדם שעושים שמירת טבע עבור הציפורים בשיתוף הקהילה, כמו מרכזי הצפרות, ואולי יום אחד יהיה להם מרכז כזה.

 

 

מרכז הצפרות אילת - ממעוף הציפור.    צילום: דב גרינבלט

 

 

צוות מרכז הצפרות אילת

 

פעם בשנתיים, אנשי מרכזי הצפרות נפגשים בכנס הבינלאומי למרכזי הצפרות. הכנס הראשון התקיים בשבדיה, האחרון בקייפ מיי שבניו ג'רסי בארה"ב ובמרץ 2019 זה קורה אצלנו באילת. בשיא נדידת האביב, יגיעו לכאן מובילי התחום, לצד אנשי השטח ואפילו "עכברי המשרדים" - כדי ללמוד זה מזה, לשמוע על הברקות שעבדו, על קשיים ובעיות, על שיטות עבודה חדשות וביחד ניצור שיתופי פעולה חוצי גבולות שיעזרו לנו ולאחרים לפתח את העשייה שלנו במרכזי הצפרות.

הכנס יעסוק בכול סוגי העבודות הרלבנטיות למרכזי הצפרות - עבודת שמירת הטבע, עבודה עם ממשל, חינוך סביבתי לצפרות, עבודה קהילתית, יחסי ציבור, גיוס משאבים, ניטור וסקרים, מחקר, שיטות מעקב, גיוס מתנדבים ובעצם כול מה שאנו עושים.

מוקדם בכול בוקר נצא ביחד לסיורי צפרות מודרכים, לאחר ארוחת בוקר נשב לשמוע אחד את השני בהרצאות קצרות של המשתתפים, נשב לארוחת ערב חגיגית בפארק הצפרות אילת ואת היום האחרון ננצל לצפרות איכותית. מרצי מפתח מרתקים רבים הוזמנו גם הם, כך שהרמה בכול מקרה תהיה מצוינת. כול מי שרואה את עצמו עוסק בתחום הצפרות - מקומו איתנו.

הכנס מתקיים בצמוד ומיד לאחר סיום אירוע אלופי הנדידה.

 

הרישום לכנס כרוך בתשלום. דמי השתתפות כוללים השתתפות בכול דיוני הכנס (29.3 - 31.3), את סיורי הצפרות בבקרים שלפני הדיונים, ארוחת ערב פותחת במלון, ארוחת צהריים קלה, עלות הפסקות הקפה ואת הוצאות הניהול של הכנס. אנא שימו לב כי דמי ההשתתפות אינם כוללים את ארוחת הערב החגיגית בפארק הצפרות, לינה וארוחות הבוקר, ואת סיורי הצפרות של יום ה- 1.4.19.

מאחר ולחברה להגנת הטבע חשוב שישראלים רבים יגיעו לכנס לשמוע וגם להשמיע, החלטנו להוזיל לישראלים את דמי השתתפות ולהעמידם על סכום של 600 ₪ (במקום 325$). באתר זה מופיע כ- 163$ משום שכולו בדולרים.

כמו כן ניתן להירשם ליום אחד בעלות של 250 ₪ (אפשר גם יומיים..). אנא שימו לב שאתם נכנסים באתר למוצר הנכון "הרשמה לישראלים 2019" באתר הרישום https://shop.birds.org.il/en/iboc-eilat-2019.

 

יש לנו הרבה מה להציע לעולם ולעצמנו. לכן נשמח אם תשתתפו גם כדוברים או כמציגי פוסטר.

לשם כך עליכם להגיש תקציר להרצאתכם באנגלית לכתובת https://www.iboc2019.com/submit-an-abstract. באתר זה תמצאו את כללי ההגשה והגשה לדוגמה. צוות הכנס יבחר את התקצירים המתאימים לכנס ויאשרם.

אנא שימו לב גם כי הכנס כולו יתקיים באנגלית בלבד, ללא תרגום. אנא הזמינו עבור עצמכם לינה דרך האתר של הכנס או בעצמכם (הכי נוח במלון הכנס - ישרוטל ים סוף, או בבית ספר שדה אילת הסמוך). אנחנו ממליצים לכם להירשם גם לארוחת הערב החגיגית בפארק הצפרות ולסיורי הצפרות הארוכים של ה- 1.4, דרך אתר הכנס.

 

 

נועה גל וינשוף עצים - פארק הצפרות אילת.       צילום: נועם וייס

 

העולם בחר לקיים את הכנס אצלנו בישראל. זו הבעת אמון ברמת מרכזי הצפרות שלנו ובעבודתם. הגיעו בהמוניכם כדי "לראות עולם" אצלנו בבית ולשדר את עוצמת קהילת הצפרות ושמירת הטבע שלנו בישראל.

הכנס מאורגן על ידי מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומרכז הצפרות אילת, בשותפות קק"ל, קרן דוכיפת, התחנה לחקר ציפורי ירושלים ובסיוע Cellular Tracking Technologies  וחברת Lotek.

נתראה בכנס (או הרבה קודם!)

 

 

 

אגם אניטה באור אחרון - פארק הצפרות אילת.       צילמה: נועה גל

 

land marks