תורמים לציפורי ישראל


"שומרים על הבזים בישראל" - היכנסו לדף התרומות - לחצו כאן


 

נרתמים למען הציפורים בישראל 

ישראל היא אחד המקומות המעניינים ביותר בעולם לצפרות. השילוב של ציר נדידה עצום בהיקפו, מגוון גדול של בתי גידול איכותיים ונקודת מפגש ביולוגית של שלוש היבשות תורמים לכך שבישראל נצפו מעל ל-540 מינים שונים של ציפורים! רק לשם השוואה, ביבשת צפון אמריקה כולה תועדו כ-1,000 מיני ציפורים.

 

מרכז הצפרות הישראלי

מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע הוא הגוף המקצועי, הלא ממשלתי, החשוב ביותר לשמירה על ציפורים בישראל. עבודת המרכז מתמקדת ב-3 זרועות מרכזיות: עבודת שדה ומחקרים, חינוך, הסברה ופעולות שמירת טבע ותיירות טבע וצפרות. שלוש הזרועות שלובות זו בזו על מנת לעשות את המיטב עבור ציפורי ישראל ומקומות החיות החשובים להן. 

תיירות הצפרות שלנו היא בסיס כלכלי חשוב ומשמעותי. כיום מרכז הצפרות הישראלי מספק שירותים למספר גדול של חברות צפרות מהעולם ומאות רבות של צפרים מחו"ל לוקחים חלק בסיורים, פסטיבלים ואירועי צפרות בינלאומיים שאנו מפיקים. הרווחים מהפעילות התיירותית הם חלק חשוב בתקציב הכולל של מרכז הצפרות ומאפשרים לנו להשקיע בעבודת השדה, החינוך ועוד.

עבודת השדה בהובלת מרכז הצפרות כוללת סקרים, מחקרים ועוד, אחראית ל"הבאת" המידע מהשטח וניתוחו. הנתונים העולים מעבודת השדה הם כלי חשוב שבעזרתו אנחנו פועלים מול מקבלי החלטות, גופי תכנון פרטיים וציבוריים, ועדות ממשלתיות ועוד.

 

אלי חביב מרכז הצפרות הישראלי

כל הנתונים, המפות והסטטיסטיקה של עבודת המחקר

צילום: תומאס קרומנקר

 

שומרים על הטבע

חשוב לציין כי מרכז הצפרות הישראלי הינו חלק מהחברה להגנת הטבע שהיא עמותה סביבתית לא ממשלתית וללא כוונת רווח. בשל כך חלק ניכר מתקציב העבודה שלנו תלוי בתרומות וסיוע כלכלי מבחוץ. על מנת שנוכל להמשיך ולעשות למען ציפורי ישראל ובתי הגידול השבריריים בהם הן חיות אנו מבקשים את עזרתכם.

אנו שמחים להשיק מערכת גיוס כספים און ליין בה תוכלו לתרום ולעזור לנו לעשות את המיטב בכדי לשמור על ציפורי ישראל. אחת לכמה זמן נעדכן בפרויקטים ומיזמים פעילים של מרכז הצפרות הישראלי שתכליתם להגן על ציפורי ישראל.

תודה לכם.

 

סקר קינון בזים שחורים         צילום: מידד גורן

 
land marks