חוף יולי אוגוסט!

ברק גרניט 10/08/2014 00:00

תחילת אוגוסט והעניינים במעגן מיכאל מתחממים. נדידת דרומה של חופמאים מתגברת מדי יום וריכוזים יפים כבר נראים הן על החוף והן בבריכות המרוקנות. מספרי החופיות הקטנות כבר עשויים להגיע למאות אחדות ואיתן כמובן חופיות מגליות ואלפיניות, טמינק וחופיות לבנות אותן רואים על החוף בלבד.

עדין ניתן לראות שלצדפים, חרמשון קטן (תקופת שיא), חרמשון גדול, לימוזות ואת כל מיני הביצניות. חופמי גדות גם מגיע לשיא בזמן זה ואפשר לראות כבר את הפרטים הראשונים של חופמי הצווארון.

 

 

 

 

 

זהו זמן מצוין למינים היותר מעניינים כמו חרמשית, ביצנית אפורה הנדירה ולימוזה חומת-בטן ואולי גם לחופית הלהקנית הראשונה לעונה.

בשעות הבוקר כדאי לפקוח עין על הים שכן קבוצות קטנות של יסעורים מצויים עשויות להיראות בנדידתם לאורך החופים. חמסן טפיל ויסעור גדול יכולים להראות גם כן.

מבין השחפים, מספרי השחף הארמני החורף כאן, עולים בהתמדה. יחד אתם, בדרך כלל על החוף ניתן לראות את השחף צהוב-הרגל המקומי.

 

 

 

לעתים בתקופה זו נראים גם שחפים "out of season" כמו שחף שחור-ראש בוגר כאשר עכשיו זה גם אחת התקופות עם הסיכויים הגדולים ביותר להיתקל בשחף אדום-מקור - בדרך כלל מדובר בצעירים טריים.

מבין השחפיות, ניתן לראות את שלושת מיני המרומיות, כמו גם שחפיות עבות מקור. כדאי גם להתחיל ולבדוק את הקנים הצומחים בשולי הבריכות. הברודיות הראשונות מופיעות עכשיו ואולי ברי המזל יתקלו בפורפיריה.

 

איך מגיעים?

לבריכות של מעגן מיכאל מגיעים מכביש 4. פונים מערבה לקיבוץ מעגן מיכאל ונכנסים בשער. ממשיכים מערבה לכוון הבריכות. שער הקיבוץ פתוח. לבריכות מעיין צבי ניתן להגיע מבריכות מעגן מיכאל או מכביש 4. פונים מערבה באזור התעשייה הקטן הנמצא 400 מטר צפונית לתחנת המשטרה, זכרון יעקב. ממשיכים מערבה עד שמגיעים לבריכות דגים ולגשר העובר מעל כביש החוף לכוון חוף הם ובריכות מעיין צבי.

 

 

 

 

הנחיות מיוחדות

שימו לב שהחל מצהרי ימי שישי ובמהלך השבת, השערים בין הבריכות נעולים, ובבריכות של מעגן מיכאל ניתן להסתובב רגלית בלבד.

 

הדרכה

להדרכה במקום ניתן לפנות למרכז הצפרות הישראלי

 

 

 

 

 

כתבות

land marks