פארק הצפרות אילת

 

אילת ודרום הערבה ממעוף הציפור

 

 

אילת ודרום הערבה שוכנים בגבול הצפוני של חגורת המדבריות הסהרו-ערבית, ולכן הם חשובים כל כך עבור מינים רבים של ציפורים נודדות.

עבור הציפורים בנדידת הסתיו, אילת והערבה הן תחנת התדלוק האחרונה לפני שהן ממשיכות דרומה, אל הקטע הכי קשה במסע - חצית מדבר הסהרה.

בעונת האביב, הציפורים חייבות לנחות באילת ובערבה והפעם לתקופות ממושכות יותר - כדי לחדש כוחות, לאחר שהן חצו את המדבר ולפני שהן ממשיכות לנדוד צפונה, אל אזורי הקינון ברחבי אירופה ואסיה.

בעונות הנדידה עוברות בשמי האזור בין חמש מאות מיליון למיליארד ציפורים נודדות!

 
 

צוות פארק הצפרות מזמין אתכם לחוויית ציפורים בלתי נשכחת.

כמובן שאתם צריכים להישמע לשילוט במקום, ולהתנהג בהתאם להנחיות הצוות.

להתראות.

 

אתם מוזמנים לבקר בדף הפייסבוק ובאתר האינטרנט של פארק הצפרות.

בנוסף, אתם מוזמנים להכנס אל דפי סקר נדידת האביב מהרי אילת 2016 ו- 2017 - ולהתרשם מהתוצאות.

 

 

יסעורון וילסון - 12.9.17 - תצפית לב ים.

האם גם אתם רוצים לראות אותו?

 

מרכז הצפרות באילת רושם שיאים בכל עונות השנה אבל בשנים האחרונות אלו הם עופות הים הנדירים שמעוררים את עיקר ההתרגשות. בכל חודש, נועם וייס וצוות מרכז הצפרות יוצאים להפלגות אל לב מפרץ אילת - במסגרת פעילות משותפת של מרכז הצפרות והמכון הבין אוניברסיטאי. ברוב ההפלגות, יש לציין, לא קורה הרבה... לעתים הם חוזרים אל הנמל מבלי שראו אפילו ציפור אחת! אבל במקרים מסויימים הם חוזרים אל החוף נרגשים במיוחד, לאחר תצפית ביסעורונים - עופות ים זעירים ומופלאים.

 

בספטמבר 2016, בתצפית לב ים שכזו, נועם וייס צפה בשני מיני יסעורונים נדירים - יסעורון פסיפי ויסעורון וילסון. בזכות התצפית הזו נולד הרעיון לקיים הפלגות צפרות - כאלה הפתוחות לקהל הרחב, כדי שגם לצפרים נוספים תהיה הזדמנות לפגוש את היסעורונים, המצויים כמעט תמיד רק בלב ים... כעת, כשאנחנו יודעים מתי לחפש אותם ואיפה, אפשר לומר שחידת היסעורונים נפתרה - ואולי הם לא כל כך נדירים כפי שחשבנו בעבר...

 

 

מרכז הצפרות מבקש לשתף את הצפרים הישראלים בהפלגות צפרות אל לב ים, הפלגות שאליהן יכולים להצטרף לא מעט צפרים (בהתאם לביקוש) ובמחיר עלות.

 

 

אם אתם חושבים להצטרף - חפשו מידע על ההפלגות בדף הפייסבוק של פארק הצפרות אילת - בהצלחה.

 

 
 

 

 

 

לצפייה בחוברת העבודה של מרכז הצפרות אילת - לחצו כאן

 

 

ארועים

רגעי השיא של פסטיבל הצפרות באילת

עשייה חינוכית...

land marks