צפרות מן המקום הזה

צפרות מן המקום הזה -  חלום רחוק

פיקי איש-שלום 23/05/2019

שמונה בבוקר ואנו ניתקים מהארץ העשנה והמפוייחת, מִמִּכְוַת מדורות רבות, שעוד בוערות בה ככבשן פנימי. הספקנו הבוקר כבר לחזות בתאונה, שריפה ובכבוד החוזה עצמו, ניצב הוא בשערי הרצליה, מורט את שערות זקנו, כמה שהוא נראה מאוכזב, אולי רק מהחום. יש רגעים בהם גם לו נראית קנדה כחזון יותר נכון.

גלגל החמה כבר למעלה בשמים מלהיט את היום ואנו פונים מערבה, אל הים, אולי יצנן הוא במעט את האווירה, אולי גם יספק לנו בעונה המתה הזו אוצר צפרי בלום, יסעורים גדולים.

 

כרגיל גבי ורענן אמונים על הימאות, דודי, רוני, מיכה ואני על הצפרות. הים שקט, רוח קלה מלטפת את פניו ואת פנינו, ערפילים עוטפים את קו החוף, תל אביב נראית כמו חלום רחוק ומהביל ואנו, מתורגלים ומנוסים, תרים אחר מכמורתן.

שני מכמורתנים רחוקים עסוקים בתמרונים משותפים ואנו שמים פעמינו אליהם, אולי מהם תבוא הישועה. הם מותירים אחריהם שובל של דגיגים מתים, טובים מכל צ'אם ואכן היסעורים הגדולים מתחילים להופיע, כחמישה עשר מהם בירכתי המכמורתנים. גם חמישה שחפים צהובי-רגל כאן והם פוקחים עין רעבתנית, ממריאים ונוחתים, אחד מהם קוטף פגר דג מהים ומתרחק, שמח בשללו. היסעורים שוברים רעבונם די מהר, הרבה דגים מתים צפים כאן בסביבה, ושבעים הם מנחיתים את כרסם המלאה לנוח על פני המים השקטים.

 

 

המכמורתנים מסיימים להוריד את רשתותיהם ולנו אין כאן יותר מה לעשות. אנו מותירים אותם מאחור, מחפשים אוצרות צפריים נוספים, אך הים עכשיו כבר ריק להכאיב. שני דולפינים מגיחים לרגע קט, מציגים סנפירים ונעלמים במעמקים, לא מותירים כל זכר. שני סיסי חומות, הם בצבע הנכון, אך גבוהים מכדי לבלבל אותנו בתור יסעורונים אובדים. פרפר חולף כמו מפרש לבן באופק ושפירית סבה סביבנו פעמיים, כל שנבקש לו יהי. שני זבובי רחף אמיצים מארחים לנו לחברה משך כל ההפלגה, מאמצים פריטי לבוש שונים כמשכן זמני. הם מסרבים לעזוב את הים, גם עבורם הארץ חמה מדי.

 

 

סלפי על מים שקטים... רוני לבנה וחברים

 

בדרך חזרה למרינה יש כמה שעות מתות ורוני מתנדב להחיותן. הוא חורץ להן לשון והן, רק מהפחד, מזנקות לחיים והכל שוב נראה יפה על קערת חומוס וחמוצים, רק חבל שאין ציפורים. אנחנו עוברים על פני ספינת מחקר וזהו רגע של הארה עבורנו. מיכה, רענן ואני משרבטים מהר ובראשי פרקים הצעת מחקר, כותרתה "טביעתה של הדמוקרטיה: מבט מושגי, סטטיסטי וניסויי". עם שם כזה אין סיכוי שההצעה לא תזכה אותנו במענק נדיב. שנה הבאה נבלה כבר הרבה בים. רק למטרות מחקר כמובן.

 

 

פוסטים קשורים

 • רדיו (או) אקטיבי?
  placeholder for shorten post content
  17/05/2019
 • עוד לא אבדה
  placeholder for shorten post content
  11/05/2019
 • אינדיפנדנס דיי
  placeholder for shorten post content
  09/05/2019
 • זמן התחמס
  placeholder for shorten post content
  07/05/2019
 • מועד ב'
  placeholder for shorten post content
  03/05/2019
 • שיר ערש לצפרות יום ג'
  placeholder for shorten post content
  30/04/2019
 • עז הלב
  placeholder for shorten post content
  29/04/2019
 • יום הולדת - תחנה נחמדת
  placeholder for shorten post content
  24/04/2019
land marks