צפרות מן המקום הזה

צפרות מן המקום הזה -  צפרפראות

פיקי איש-שלום 24/05/2019

אני כושל בלקום מוקדם. לא קל עם ההפלגה אתמול ועם משחק המיטות המוסיקליות של הלילה. כל צאצא וצרותיו, כל הורה ותחום אחריותו, אני וקטי נעים בלילה בין החדרים לקול התלונות, צונחים כשהקול פוסק, צונחים ונרדמים, לא ברור היכן ועם מי. אז הבוקר קצת מאוחר, מושלם לפרפרים, חוץ מהחום כלומר. ריח עשן תלוי באוויר העומד ומעיק, חלק מהכבישים עוד סגורים - כמה טמטום מרוכז באנושות אחת - ואני נאלץ להתפתל בדרכים חלופיות, מטפס אל הר הטייסים, שם אומרות האגדות יש קיסרית לקטלב והתשוקה אליה כבר בוערת בי, כמעט כמו הארץ הזו.

 

אני יוצא מהמכונית והחום מכה בי, גם אם השעון עוד רחוק מלהראות את השעה שמונה. אני לא ממש מתורגל בפרפראות ויש גם צפרות, אז אני מנסה לראשונה חלוקת רשויות: אוזניי כרויות לציפורים, עיניי כורות פרפרים מהפרחים, אכן קורים פה דברים רבים. על הלטמים כחלון האפון ושעיר האשחר, מוזר איך ששמותיהם מהדהדים בי מוכרים, כנראה מתחומים אחרים. הם נאים הכחלילים, אך אני הולך נחוש אל תוך הקטלבים, מחפש את הקיסרית שלי וכשהיא צונחת אל עלי הקטלב, כפיסת נייר צבועה, אני נשבה בה מיידית. כן. לעתים אמיתיות הן האגדות: הקיסרית כל כולה היא שלמות אירעית.

 

 

קיסרית הקטלב

 

תור צווארון תולה בי את עלבון הציפורים כולן, גם מבטו של דודו מלווה אותי מרחוק, אך יום יומיים והוא אלינו ישוב, גם אל ציפורים ופרפרים. חכלילית עצים משקיפה בי מקרבת ענף, לא מבינה מה אני שקוע כל כך במזונה, אבל אני עוד מהופנט מהקיסרית, מתנצל בפני הציפורים והצפרים כולם, נמשך אליה בקור עכביש דק מן הדק, כמעט ומוכן למשחקי קשירה ושליטה איתה.

 

ציוצי הציפורים נמוגים בחום שהולך ומכביד, שני תנים באים אליי לבכות את התמכרותי החדשה, אגלי הזיעה מזמינים ענני יבחושים, שמסתחררים סביבי לטעום ממליחות עורי, מבעד לענניהם אני מבחין בכמה לבנינים, כחלילים וצהבונים. מעל מתחילות לזרום איות מאחרות, אני מביט בהן במשקפת, שעד כה הטלטלה כמעט חסרת שימוש וגם האיות נראות מאוכזבות ממני, אולי אף זועמות. בשמיים ענני סיסים ובין השיחים הרבה שחרורים וסבכים שחורי-ראש, זכרים וגם נקבות, אולי התפנו הן סוף סוף ממלאכת הדגירה.

חוגלה קוראת מהעמקים, סטירית פקוחה, חלום בהקיץ קייצי, מושכת מטה מבטי והמשקפת שוב כמשקולת שאין לה הופכין. המים הולכים ואוזלים, אני עוד משוחח קלות עם כחלון האפון, משהו על פוליטיקה ועמוד שדרה, אבל החום מכביד ואני חותם את היום, נסוג אל המזגן של המכונית, מוכן כמו הכחלון לקבל עליי את עול הקיסרית.

 

 

כחלון האפון                       סטרית פקוחה                        שעיר האשחר

 

פוסטים קשורים

 • חלום רחוק
  placeholder for shorten post content
  23/05/2019
 • רדיו (או) אקטיבי?
  placeholder for shorten post content
  17/05/2019
 • עוד לא אבדה
  placeholder for shorten post content
  11/05/2019
 • אינדיפנדנס דיי
  placeholder for shorten post content
  09/05/2019
 • זמן התחמס
  placeholder for shorten post content
  07/05/2019
 • מועד ב'
  placeholder for shorten post content
  03/05/2019
 • שיר ערש לצפרות יום ג'
  placeholder for shorten post content
  30/04/2019
 • עז הלב
  placeholder for shorten post content
  29/04/2019
land marks