צפרות מן המקום הזה

צפרות מן המקום הזה -  רבע עוף

פיקי איש-שלום 10/07/2018

יום שלישי פעמיים כי טוב, המדבר שוב קורא לי וכשהוא קורא אני בא. הפעם בצוותא עם רוני לבנה ואייל שוחט שעם מרכבת הברזל שלו הוא שילוב חד פעמי של ספינת מדבר ופורמולה אחת. בדרך כלל נסיעה איתו בנאות חובב משולה לרכבת הרים שאיבדה את הבלמים ויש לי חשד שאת חזון העצמות המשקשקות המפורסם כתב הנביא יחזקאל בעקבות נסיעה שלו עם אייל. על ההתאוששות מהנסיעה הוסיף יחזקאל וכתב: "נָתַתִּי רוּחִי בָכֶם וִחְיִיתֶם וְצִפַּרְתֶּם" (יחזקאל ל"ז, פסוק י"ד).

 

 

הפעם בעיות בגזרת הגב הכתיבו קצב איטי מהרגיל, כמעט נינוח. בכניסה לשטח קיבל את פנינו חיוויאי שמהר מאוד נאלץ להימלט מהמקום כאשר זוג עורבים חומי-עורף דולקים בעקבותיו, שלושה בזים מצויים, מהם אחד שהתחזה לרגע לבז מדברי (אבל רק אותי הוא הצליח להוליך שולל). שתי חוברות הדסו על השלוחות תוך נענוע צווארן הארוך ורבע נוסף של חוברה נמצא על הקרקע (בעיקר כנף), שתי משפחות של רצי מדבר ועוד רץ אחד בודד תמרנו ביננו ובין השיחים, שלושה כרוונים פרשו כנף וברחו, לא מעט דוכיפתים וחמישה כחלים על שיחים ועצים הוסיפו מעט צבע ליום.

שלושה כוסים ניצבו זקיפים על המחפורות (לעולם לא תתפסו אותם שוברים שמירה). גם קטות הפגינו נוכחות, גדולה אחת השמיעה קול וחדת-זנב נצפתה ממהרת לאזור חצרים, יונים, תורי צווארון ואפילו שלושה תורים מצויים עפו מכאן לשם ובחזרה.

 

 

כנף חוברה מדברית

 

בגזרת ציפורי השיר, היתה בולטות גדולה לחמריות במיוחד על המתננים בערוצי הנחל ועפרונים מצוייצים היו בכל חור. ארבעה עפרוננים גמדיים, אולי אחרונים לעונה, בינות לחמדי המדבר ושני עפרונים מדבריים במרדף אחד אחר השני. בוגרים ופרחונים של סלעיות ערבות, חנקנים גדולים וחנקנים אדומי-ראש אכלסו את ראשי השיחים והעצים. לקראת היציאה מהשטח עופפו שלוש סנוניות מדבר ואחת מערות ובאיזור התעשייה נצפתה מיינה אחת, שאני ואייל עדיין רבים אם לכלול בתצפית או לא. בעיות של צפרים.

 

 

פוסטים קשורים

 • שמועות
  placeholder for shorten post content
  06/07/2018
 • אורחים לרגע
  placeholder for shorten post content
  03/07/2018
 • One Shot
  placeholder for shorten post content
  15/06/2018
land marks