צפרות מן המקום הזה

צפרות מן המקום הזה -  חפץ חיים... אנוכי

פיקי איש-שלום 13/07/2018

היו תוכניות גדולות לבוקר חופמאים במעגן מיכאל וזה נגמר כמו שהאנגלים כל כך קיוו, בהבאת הצפרות הביתה. אבל עם מאגר כמו זה של חולדה אין תלונות (לאשתי לא לקח הרבה זמן להבין מה היה הקריטריון החשוב ביותר בחיפוש הבית).

עם זריחה בנקודת תצפית, הכל צבוע זהב, מלבד כתם שחור גדול, שמתגלה להיות עשרות של מגלנים בשיחור מזון. ומרגע זה שעתיים של בהייה, צפייה, איתור, הנאה וניקור אקראי. נדידת הביצניות צוברת תאוצה גם כאן עם כעשרים ביצניות שחורות-כנף ומספר מצומצם של חופמאים ספק גדות ספק צווארון (דילמות קיומיות לצפר), ביצניות מנומרות ולבנות-בטן ומספר לוחמים, לפחות אחד עדיין נושא את רעמתו בגאווה. זה יעבור לו. זה עובר לכולם. תמירונים (וכמובן סיקסקים), שבילו כאן את כל הקיץ, אולי בקינון מוצלח. כך גם טבלנים גמדיים בעשרות ושני טבלנים מצויצים, שדן שרון איתר באביב בלבוש חיזור. הם בילו כאן את כל הקיץ (וגם את החורף שלפניו) בהצגות מהצגות שונות. היה יפה, אבל כמו במקרה של הצחראשים: אצלנו רק עושים הצגות. את העשייה האמיתית מותירים לחברה של עמק יזרעאל. אבל אנחנו עוד נביא אותם הביתה, נכון דן?

 

מירומית לבנת-כנף במעוף החצי מלאכי חצי פרפרי שלה נוקדת את השמיים, מלווה בעשרות רבות של סנוניות רפתות ומעט מערות, שלוקטות את החרקים מעל המאגר ולוגמות את מימיו. על הגדות אנפות מאנפות שונות: לילה (הנביחות שלהן מלוות את היום שעולה), אפורות, לבניות קטנות, אנפיות בקר וסוף ובמים עשרות אגמיות ומאות אחדות של ברכיות, כשלוש מריות וכמובן צוללי הביצות, שמרגישים בבית וגאווה שביתם הוא גם ביתי. מקווה שלהם זה לא יעבור.

 

בקנים על הגדות מתרוצצות שיחניות קטנות, קניות קטנות ופשושים ומעל לראש רועשות להקות גדולות מדי של מיינות בלתי נמנעות. זהו, הביתה למלאכות יום השישי ובראש ובראשונה כיסוח הדשא. לפחות אם חפץ חיים אנוכי.

 

 

זהב

 

פוסטים קשורים

 • רבע עוף
  placeholder for shorten post content
  10/07/2018
 • שמועות
  placeholder for shorten post content
  06/07/2018
 • אורחים לרגע
  placeholder for shorten post content
  03/07/2018
 • One Shot
  placeholder for shorten post content
  15/06/2018
land marks