צפרות מן המקום הזה

צפרות מן המקום הזה -  ג'ולייט זהובת-גחון

פיקי איש-שלום 26/10/2018

ואין לטוויצ'ר עיניים? אין לטוויצ'ר ידיים, איברים, צורה, חושים, מאוויים, רגשות? ולא כמו הצפר מאותו הלחם הוא אוכל, באותן משקפות הוא צופה, באותן אכזבות הוא מתייסר, באותן תצפיות הוא מתרפא, באותו קיץ חם לו ובאותו חורף קר לו? אם גשם תורידו לנו - לא נרטב? אם תלעגו לנו - לא נעלב? אם תבריחו לנו את הביצנית - לא נכעס? ואם תבטלו לנו טיק - האם לא נרתח?

(הטוויצ'ר מוונציה)


כן, שוב השייקספיר הזה הקופץ לו לכל טוויצ', כי אין מלבדו להבין את הדרמות האנושיות, את התככים, מאבקי האיתן על כל הישג וכישלון, השמחות הקטנות, האהבות הגדולות מהחיים, השנאות והגאוות, הנאמנות עד מוות, התהילה, הקנאה והבגידות, הפחדים, המיתות והתקוות, המאוויים, התשוקות, החברויות והמשפחות השסועות, החיוכים והכעסים ובמיוחד, במיוחד את השיגעון. אין כמו שייקספיר לתאר ולהבין את כל אותם הדברים שעושים את החיים למה שהם, והחיים הם כל כך הרבה, כל כך הרבה הם ועם זאת לא יותר ממודל בזעיר אנפין של הטוויצ', כן הטווי'ץ', ממלכת הקנאה והתהילה, העצב והשמחה, האכזבה והסיפוק, הנאמנות והבגידה, התככים והפחדים, האהבה והשנאה, המאווים והתשוקות, הדרמה והפארסה, ובמיוחד, במיוחד השיגעון. כל זה ועוד!


יום שישי בבוקר והטוויצ' מזמן אותנו, דוחק בנו, הארבעה: מיכה, שלומי, כליל ואני. הביצנית זהובת-הגחון התגלתה בגעש על ידי גל שרבליס כבר ביום רביעי (יום הולדת שמח גל, איזו מתנה אספת לך!), בחמישי לא נראו השדות בגעש מרוב טוויצ'רים, בוגדים אתם כולכם, איך זנחתם הכל, גם אותי, ורצתם אליה, לא עצרתם ולו לשאול איך זה ולמה אני לא בא. ואני, מטלות החיים סגרו עלי בבית, כי אפילו הטוויצ'ר בן-אדם הוא, סוג של לפחות, ולעיתים יש לו אילוצים וחיים שלמים לתמרן, ולא נותר לי על כן אלא ללחוש לה מרחוק, כל יום חמישי, להתחנן בפניה, ג'ולייט זהובת-גחון שלי, המתיני, המתיני לי, רומיאו שלך עוד בוא יבוא, אם רק תמתיני לו, תני לי צ'אנסה, מה אכפת לך את? וכל כולי יִרְאָהּ, שג'ולייט שלי, תהפוך לדמות מסיפור אחר, לג'ולייטה של הרוחות, תְּגַדֵּל מודעות ותעוף לה עם הרוח למקום אחר, כי כל דרמה טומנת בחובה את גרעינה של הטרגדיה וכל קומדיה טוויצ'רית היא מעיקרה רק פארסה.


ועתה, כאמור, כבר יום שישי, איך זחל לו חמישי (ולכו תקראו את וויליאם ג'יימס כשג'ולייט מחכה, או לא מחכה, לא מאוד פרגמטית הייתה הקריאה), ואנחנו נוסעים עכשיו, רק עכשיו, כולנו חיל ורעדה, מפילים תחינתנו לאלוהי הטווי'צ ולג'ולייט שלי, וליתר ביטחון, לפני היציאה אנחנו מוחאים כף פעמיים ומנשקים את תפילת הטוויצ' שעל הדשבורד, כי מה שעבד עם הקיווית יעבוד גם עם הביצנית, חסר לוויליאם ג'יימס שלא.

כבר יומיים לאחר התגלית ועדיין עומדים אנו בפקק תנועה צפרי, כל הנבגדים הגיעו כעת, זקני געש לא זוכרים דבר כזה, לפחות לא מאז יום אתמול. אנחנו לוקחים פתק, עומדים בתור, הגשם, השוטף לפרקים, מוסיף נופך של הרפתקנות שחסרה עד כה ומסתבר שגם טוויצ'ר, אם יורד עליו גשם הוא נרטב, והביצנית ממתינה לי, הו ג'ולייט, גחונה זהוב כשקיעה, גבה תלום בקשקשים, חיוך חסוד על פניה, אך כבר רגילה היא לאור הזרקורים, שולחת רגל קדימה, בשביל הצילום כמובן, דוגמנית של ממש.

 

 

כנס זוחלים - אוק' 2018        Creepy...

 

משהו בה נראה נינוח, ביתי, כמו הגיעה אל ייעודה. אולי זה הקור הארקטי שכבר לא קורץ לה, גם לא דרום אמריקה וחופיה, בכל זאת יש משהו מושך בחמימות הישראלית, הדביקה. ואולי היא בסך הכל רוצה להאריך עוד את חמש עשרה דקות התהילה שלה, ויש לה תהילה זו, איך היא מפזרת סביבה זהרורים.

ואני הלום אהבה, מסונוור זהרוריה, נופל לרגליה (מרחוק, חברים, מרחוק), כל כולי אושר וחיוכים, מוכן להגן בלהט על ג'ולייט שלי, זהובת-הגחון, לגונן עליה בחיי מפני כל מונטגיו שירצה להרע לה, ואם יש צורך גם מפני בני קפולט (או בז מצוי, איך חמס ממני המנוול את גבתון השלג). הכל אעשה בשביל האהבה, הכל, או אולי בעצם בשביל הטוויצ', כי חלף רק רגע וכבר אני מוכן ומזומן לטוויצ' נוסף, אולי פפיון ערבות בארסוף, או זרעית קטנה פה בשדות, והביצנית שכבר ברשימותיי, לא עוד ג'ולייט היא, נזנחת לרוחות העזות, לרומיאו נוספים שנדחקים בתור.

פוסטים קשורים

 • שעת הסלעית
  placeholder for shorten post content
  23/10/2018
 • אל המנוחה והנחלה
  placeholder for shorten post content
  19/10/2018
 • הַצִיפּוּר הַשְּׁבוּעִי
  placeholder for shorten post content
  12/10/2018
 • הגשר על נחל שורק
  placeholder for shorten post content
  05/10/2018
 • חצ'פורי
  placeholder for shorten post content
  27/09/2018
 • באר שבע X
  placeholder for shorten post content
  14/09/2018
 • חצבים פורחים וציפורים אין ספור
  placeholder for shorten post content
  11/09/2018
 • פינה קולדה
  placeholder for shorten post content
  07/09/2018
land marks