סיס חומות בגבעתיים

סיס חומות

סיסים אונליין

סיס חומות - ציפור מופלאה!

13.5.18 - חדשות מהקן בגבעתיים:

 

אז זהו, בשעה טובה פרח לו אתמול (שישי) בבוקר הגוזל השלישי והאחרון מהקן המפורסם שבגבעתיים: SWEET SWIFT HOME.

אחיו פרחו להם יום קודם בבוקר בהפרש של שעה וחצי זה מזה והצעיר שלנו התעכב לו עוד יום. אפשר לנו להתארגן לצלם אותו יוצא מכל הזויות האפשריות.

 

 

 

 

כמה מרגש היה לראות כיצד כל חברי הלהקה קוראים לו להצטרף, מעודדים אותו לצאת, טסים קרוב קרוב לפתח הקן וממש מאיצים בו, ואחרי שאזר עוז ויצא, כולם טסים אליו מכל עבר ומצטרפים אליו לארח לו לחברה ולהתחיל ללמדו כיצד לצוד ואת כל יתר אורחות הסיסים.

 

שיהיה לפרחון הזה בהצלחה רבה ובמזל טוב.

שידורי הסיסים לעונת הקינון 2018 עדיין לא הסתיימו. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס אל השידור מבית שיף. כבר נמצאים שם שני גוזלים חביבים והאיכות… משהו משהו.

בנוסף לאוסף הסרטונים ששיבצנו עבורכם בהמשך, שימו לב לשני הסרטונים הבאים:

 

1. מאבק בסיס שפלש ונכנס לקן כשההורים לא היו בו, נשאר וכשהגיע הורה החל מאבק עד לגירושו.

 

 

2. מאבק בפולש שעקב אחרי הורה שנכנס להאכיל ולאחר מאבק הונס החוצה מהקן.

מה שמדהים הוא שההורה לא יורק את "כדור" החרקים שבפיו כדי להלחם, אלא שומר עליהם ותוך כדי מאבק בפולש, כשהוא על גבו, הוא מעביר את האוכל לגוזל - דקה 1:23.

מ ד ה י ם !!!

 

 

 

 

 

סיס החומות הוא פלא מעופף, טייס מחונן שצד, ישן ומזדווג באוויר - אפילו השם המדעי שלו (Apus Apus) מסביר שרגליים זה פאסה...

האם יצא לכם לראות פעם "כנופיית" סיסי חומות נכנסים ליעף "דאווין" ברחוב אלנבי בתל אביב?

בגובה רמזור וחצי, במהירות אדירה ובצווחות גיל הם גורמים לכול הרחוב (חתולים ובני אדם כאחד) להרים את הראש ולהתפעל.

 

תראו אותם! מזגזגים ימינה ושמאלה בין "המתקנים" בגן השעשועים האורבני שלהם, במהירות, תזמון ודיוק עוצרי נשימה. ואז הם מגיעים לצומת שבו דרך מנחם בגין הופכת לדרך יפו ורחוב אלנבי משנה את שמו לעלייה - שם הם נפרדים, מתפצלים לשתי קבוצות, מתרוממים ונעלמים צפונה כאילו שזהו, זה נגמר...

 

אייר - טוביה קורץ

אז זהו, שלא! מעל לבית הכנסת הגדול (אחד העם), הם מתאחדים, מתארגנים למבנה תקיפה מחודש ומסתערים, שוב.

 

הסיסים בתל אביב השכילו להפוך את הבתים הישנים למקומות הקינון שלהם, אולם תנופת הבנייה החדשה, גרמה לאובדן מקומות הקינון ומספרם יורד באופן מהיר. עיריית תל אביב החליטה לדאוג לשמירת הטבע העירוני שלה ומחלקת השימור נרתמה לאפשר לסיסים להמשיך ולקנן בעיר... ולנו, להמשיך וליהנות מיופיים ומהתרומה שהם מעניקים לחיינו. 

פרויקט השימור בוצע בלב בליבה של "העיר הלבנה", ב'בית שיף' שהפך למרכז המבקרים של בנק דיסקונט. הפרויקט בשם "הרצלילינבלום" בוצע במימון בנק דיסקונט בשיתוף מרכזי הצפרות של החברה להגנת הטבע, אוניברסיטת ת"א, מחלקת השימור של עיריית תל אביב-יפו ועמותת "ידידי הסיסים".

 במסגרת הפרויקט אותרו ושומרו אתרי הקינון של הסיסים בבתי התריס שבקירות המבנה, הותקנו תאי קינון חדשים על גג המבנה, והותקנו מצלמות משוכללות שתיעדו את מהלך הקינון מהבקיעה ועד התעופה הראשונה של שני הגוזלים.

 

אנחנו ממליצים לכם לצפות בסרטונים מהשנה (2018) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מצלמות נוספות

land marks